Skoči na glavno vsebino

POŠ Marjeta, podružnica Osnovne šole Starše, v šolskem okolišu zajema vasi Prepolje, Trniče, Marjeta in Brunšvik. Stoji v Marjeti na Dravskem polju 3. Iz smeri Prepolj jo najdete na začetku vasi desno, v neposredni bližini vrtca Pikapolonica. Od matične šole v Staršah je oddaljena 3,5 km; prečkate kanal HE Zlatoličje in avtocesto.

Šolska stavba je popolnoma nova, zgrajena od začetka oktobra 2021 do septembra 2022. Pouk v novi POŠ Marjeta se je pričel v ponedeljek, 12. 9. 2022, čeprav so vzporedno še tekla manjša dela. Svečano odprtje šole s kulturnim programom je bilo v soboto, 1. 10. 2022.

Šola ima v pritličju 4 sodobno opremljene učilnice z najmodernejšim pohištvom in IKT opremo, računalniško učilnico, knjižnico, razdelilno kuhinjo z veliko jedilnico, prostor za pogovor s starši, kabineta za učitelje, zbornico, prostor za hišnika, moderno garderobo, sanitarije, v kletnih prostorih pa se nahaja telovadnica, kabinet za učitelje, garderobe, sanitarije in kotlovnica.

Po zaključku četrtega razreda nadaljujejo učenci šolanje na matični šoli v Staršah.

Prilagajanje dostopnosti spletišča